Image

Genel Yetenek - Genel Kültür

HAKİMLİK SINAVI - Soru Bankası
475₺350₺
Ücretsiz Kargo
Sepete Ekle
  • Açıklama

Muhteşem bir eseri daha "Hukuk Öğretir" ailesine kazandırmanın mutluluğu içerisindeyiz.

Kitabımız, Adli ve İdari Hakimlik sınavında GY-GK kısmındaki toplam 30 soruluk alan için özel olarak hazırlanmıştır.  

  • Kitap 402 sayfadan oluşmaktadır.
  • Kitapta toplam 1152 adet soru mevcuttur.
  • Sorular alanında uzman 4 farklı hocamız tarafından hazırlanmıştır.
  • Soruların tamamı çözülmüş ve açıklamalarıyla birlikte verilmiştir.
  • Soruların tamamı özgün sorulardan oluşmaktadır.

 

Amacımız size Hakimlik Sınavındaki 30 soruluk alandan full yaptırmaktır.

Hazırlasınız başlıyoruz.

Bilindiği üzere gerek Adli Yargı Hâkim ve Savcı Yardımcılığı gerek İdari Yargı Hakim Yardımcılığı sınavında, 2802 sayılı Hâkimler ve Savcılar Kanunu’nun 9/A maddesinde, alan bilgisinin yanında; “Türkçe, Matematik, Türk Kültür ve Medeniyetleri, Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi ve Temel Yurttaşlık Bilgisi” derslerinden soru sorulması öngörülmüştür. Ayrıca bu sınavlara ek olarak birçok meslek sınavında da söz konusu derslerden soru sorulduğu görülmektedir.

Hakimlik Sınavı Genel Yetenek - Genel Kültür Soru Bankası isimli kitabımız da yukarıda belirtmiş olduğumuz hususlar göz önüne alarak hazırlanmış temelde 4 ayrı bölümden oluşmakta ve her bir bölüm de kendi içerisinde alt bölümlere ayrılmaktadır.

Bu sayede sizlerin tüm müfredatı tarayarak Kanun’da sayılan derslerden gelecek soruları kaçırma ihtimaliniz en aza indirgenmeye çalışılmaktadır.

Kitapta yer alan sorular aynı zamanda daha önceki yıllarda ilgili meslek sınavlarında çıkmış sorular baz alınarak hazırlanmıştır. Çünkü bizler, meslek sınavlarına hazırlanırken alan bilgisi derslerine ilave olarak Türkçe, tarih ve matematik derslerine de çalışmanın ne kadar zor olduğunu ve zaman bakımından bunun bazen neredeyse imkânsız hâle geldiğini gayet iyi biliyoruz. İşte Hakimlik Sınavı Genel Yetenek - Genel Kültür Soru Bankası isimli kitabımız, söz konusu derslerin konu anlatımlarına ayrıca çalışamamış olsanız da, yeri geldiğinde sınavda sizin kurtarınız olacak, hedefi nokta atışı bir şekilde vurmanızı sağlayacaktır.

Image
Image
Image

© 2021 Murat Aksel Eğitim Ve Öğretim Kurumu Limited Şirketi

× Size nasıl yardımcı olabiliriz?